انتخاب بهترین بیمه عمر برای کودکان

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های هر پدر و مادری تامین آینده مالی فرزندان است. همواره جوامع به سمتی حرکت می‌کنند که دغدغه‌های افراد را حل یا حداقل بار آن‌ها را سبک‌تر نمایند. بیمه عمر یکی از بهترین ابزارهای ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه می‌باشد. با تهیه بیمه عمر می‌توان آینده کودکان را تامین کرد. چنانچه در خصوص آینده مالی فرزندان خود نگران هستید، به خواندن این مقاله ادامه دهید تا از بیمه عمر برای کودکان، مزایا و شرایط دریافت آن آگاه شوید.

بیمه عمر کودک چیست؟
بیمه عمر در واقع نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت است که با ارائه مزایای مناسب، به عنوان یک پشتیبان خوب مالی محسوب می‌شود. با تهیه بیمه عمر برای کودک، می‌توان ماهانه بخش کوچکی از درآمد خود را جهت تامین آینده مالی فرزند خود ذخیره کرد. البته باید گفت تنها کاربرد و علت خرید بیمه عمر کودک، پس‌انداز مالی نیست. بلکه فرزندان با استفاده از بیمه عمر ضمن سرمایه‌ای که در آینده کسب می‌کنند، از خدمات این بیمه همچون جبران خسارت حوادث ناگوار نیز بهره‌مند خواهند شد.
در صورتی که قصد خریداری این بیمه را برای کودکان خود دارید لازم است با شرکت بیمه‌گذار مدنظرتان صحبت کرده و اطلاعات مورد لزوم را از طریق متخصص بیمه کسب نمایید. زیرا برخی سازمان‌ها سن خاصی برای بیمه عمر کودک در نظر دارند و شرایط بیمه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. اما در هر صورت مزایایی دارند که شما را برای تهیه این بیمه ترغیب می‌کنند.

فواید بیمه عمر برای کودکان
خریداری بیمه عمر کودکان موجب آسودگی خاطر شما درباره آینده فرزندانتان خواهد شد. همچنین این بیمه این امکان را برای شما فراهم می‌کند که تنها با پرداخت ماهانه مبلغی اندک، آینده مالی فرزندانتان را تامین نمایید. از جمله مزایای بیمه عمر کودک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
سرمایه‌گذاری برای انتخاب شغل فرزندانتان در آینده
یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر پدر و مادری کمک به فرزندان جهت انتخاب شغل در آینده می‌باشد. انتخاب شغل در اکثر موارد به سرمایه نیاز دارد. در صورتی که بتوانید سرمایه مورد لزوم برای به دست آوردن شغل مورد علاقه فرزندتان را تامین نمایید، یکی از مشکلات بزرگ او حل خواهد شد.
بنابراین فرزند شما قادر به انتخاب شغلی خواهد بود که از مزایای خوبی مانند حقوق مناسب، بیمه و پاداش برخوردار باشد.

دسترسی به سرمایه خود در هر زمان
با خریداری این بیمه برای فرزندتان، می‌توانید در هر زمان سرمایه خود را از شرکت بیمه دریافت نمایید. لذا این مزیت بزرگ‌ترین نقطه قوت بیمه عمر نسبت به سپرده‌های بانکی است، زیرا در سپرده‌های بلند مدت بانکی نمی‌توان در زمان دلخواه، سرمایه خود را از بانک دریافت نمود.
تامین راحت‌تر خسارات‌ مالی
بیمه عمر فرزند می‌تواند تا حدی هزینه‌های ناشی از حوادث ناگوار را جبران کند. یکی از این حوادث ناگوار آتش‌سوزی است که تنها با یک لحظه غفلت خسارات بسیاری به وجود می‌آید. هرچند بیمه آتش سوزی در دسته‌بندی مجزایی نیز قرار می‌گیرد. این بیمه خسارات ناشی از آتش‌سوزی را جبران می‌نماید.

امکان تمدید قرارداد بیمه عمر تا میانسالی، مهم‌ترین مزیت بیمه عمر بچه‌ها
بیمه عمر دو راه را برای فرزندان شما در نظر گرفته است. در راه اول او می‌تواند در سنین جوانی و در زمان دلخواه از مزایا و منافع بیمه عمر برخوردار شود. در راه دوم او می‌تواند با تمدید قرارداد بیمه، با کمک پس‌انداز روزهای کودکی و جوانی، زندگی راحت‌تری را در دوران میان‌سالی و بازنشستگی تجربه نماید.
هر چه مدت زمان قرارداد بیمه عمر فرد بیشتر باشد، منابع مالی آن نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. بنابراین فرزند شما در واقع در تمام روزهای زندگی خود تحت پوشش بیمه قرار دارد و قادر است از این بیمه برای کاهش زیان ناشی از حوادث نیز در طول عمرش استفاده نماید. البته برای کاهش چنین ضررهایی و جبران خسارت‌های مالی و جانی می‌توان از بیمه حوادث نیز استفاده کرد.
شرایط دریافت بیمه عمر کودک؛ مناسب‌ترین بیمه را برای فرزندتان تهیه کنید
شرایط دریافت بیمه عمر فرزند برای هر یک از شرکت‌های بیمه با یکدیگر متفاوت است. برخی شرکت‌ها جهت اعطا بیمه عمر به کودکان شرایط سنی دارند. بنابراین لازم است پیش از اقدام برای خریداری بیمه، تمامی شرایط را از متخصص بیمه جویا شوید.


معرفی پوشش‌های بیمه عمر برای همه اعضای خانواده و بچه‌ها
به طور معمول هدف از تهیه بیمه عمر پوشش زندگی فرد بیمه‌شونده و خطرات تهدیدکننده برای سلامت و جان او می‌باشد. مواردی که تحت پوشش بیمه عمر کودک قرار می‌گیرد تفاوت چندانی با بیمه‌های عمر دیگر ندارد. از جمله موارد تحت پوشش بیمه عمر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
پوشش سرمایه هزینه‌های پزشکی
این پوشش هزینه‌های مربوط به درمان و بستری بیمه‌شونده را تحت پوشش قرار می‌دهد. هرچند تمامی هزینه‌های پزشکی توسط بیمه عمر جبران نمی‌شوند. بنابراین برای بعضی از درمان‌ها مانند دندان‌پزشکی لازم است از بیمه‌های دیگری همچون بیمه تکمیلی استفاده کرد.
پوشش سرمایه فوت عادی
در صورت فوت شخص بیمه‌شونده در طول مدت قرارداد، ذی‌نفع بیمه او مبلغی معادل ۳۲ برابر حق بیمه‌ای که سالانه می‌پردازد دریافت خواهد کرد.
پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه
گاهی یک حادثه منجر به فوت شخص می‌شود. در چنین شرایطی ذی‌نفع بیمه ضمن دریافت سرمایه فوت عادی، مبلغی را نیز جهت جبران خسارت سرمایه فوت در اثر حادثه دریافت می‌کند.
پوشش نقص عضو و از کار افتادگی
این پوشش از ۱۸ سالگی شخص بیمه‌شونده آغاز می‌گردد و تا زمان اتمام قرارداد بیمه عمر ادامه خواهد داشت. چنانچه در طول مدت قرارداد، فرد دچار نقص عضو یا از کار افتادگی شود، مبلغی معادل ۱۰۰ درصد سرمایه فوت به شخص تعلق خواهد گرفت.

پوشش سرمایه بیماری‌های خاص
برخی امراض خاص نیز تحت پوشش بیمه عمر برای کودکان قرار می‌گیرد؛ مانند سکته مغزی، سکته قلبی، بیماری‌هایی که نیاز به پیوند اعضای حیاتی بدن مانند قلب دارد. مطابق قرارداد بیمه عمر، در صورت ابتلای شخص به هر یک از این بیماری‌ها، بیمه متعهد می‌گردد تا خسارات وارده به اشخاص را جبران نماید.
در این مطلب در خصوص شرایط و پوشش‌های بیمه عمر برای کودکان صحبت شد. برخی افراد تصور می‌کنند استفاده از بیمه و تهیه آن نوعی از منفی‌گرایی باشد. اما بهتر است همواره جهت جلوگیری از زیان، جانب احتیاط رعایت گردد. بیمه عمر علاوه بر تحت پوشش قرار دادن خسارات ناشی از برخی مشکلات و حوادث یک سرمایه‌گذاری عالی برای آینده فرزندان نیز به شمار می‌رود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *