بیمه ویروس کرونا: همه‌چیز درباره شرکت‌ها و رشته‌های بیمه‌ای

از آنجایی که در حال حاضر کرونا به یکی از دغدغه‌های افراد جامعه تبدیل شده و ترس و نگرانی گسترده‌ای را در مردم به وجود آورده است شرکت‌های بیمه جهت ایجاد امنیت خاطر و کاهش نگرانی و اضطراب ناشی از گسترش آن، تمهیداتی را اندیشیده‌اند. شرکت بیمه سرمد از جمله شرکت‌هایی است که رشته بیمه‌ای جداگانه جهت بیمه کرونا اختصاص داده تا هزینه‌های مراقبت پزشکی و فوت بر اثر کرونا را تحت پوشش قرار دهد. هر شخصی می‌تواند متناسب با حق بیمه‌ای که پرداخت نموده، از خدمات ارائه شده توسط شرکت بیمه جهت پوشش هزینه پزشکی و فوت استفاده نماید.

پوشش بیماری کرونا در بیمه عمر
بیمه ایران و سامان از جمله شرکت‌های بیمه‌ای هستند که بیماری کرونا را در پوشش بیمه عمر خود قرار داده و آن را در شمار بیماری‌های خاص آورده‌اند.
بنابراین افراد تحت پوشش طرح‌های جامع زندگی، کودکان و نوجوانان، «زندگی مان» و «سپاس ایران»، چنانچه به بیماری کرونا مبتلا شوند می‌توانند تا سقف تعهدات پوشش بیمه، غرامت دریافت نمایند. همچنین بیمه سامان این بیماری را به لیست بیماری‎‌های خاص اضافه کرده و بیمه‌گزاران بیمه عمر را تا سقف ۳۰ میلیون تومان تحت پوشش بیماری‌های خاص قرار می‌دهد.
همچنین بیمه آسیا بدون نیاز به پرداخت و یا افزایش حق بیمه، بیمه‌گزاران تحت پوشش بیمه‌های جامع، عمر، پس‌انداز و جامع مهر آسیا که شامل پوشش بیماری‌های خاص هستند، مطابق تعهد پوشش بیماری‌های خاص تا سقف ۵۰ میلیون تومان، هزینه‌های مربوط به این بیماری را پرداخت می‌نماید.


پوشش بیماری کرونا در بیمه مسافرتی
بسیاری از شرکت‌های بیمه همچون بیمه‌های آسیا و سامان این بیماری را در قالب بیمه‌های مسافرتی نیز پوشش می‌دهند.
به عنوان مثال در صورت خریداری یک بیمه‌نامه طرح طلایی، شرکت بیمه سامان هزینه‌های درمان این بیماری در سفر را تا سقف ۷۰ هزار یورو پرداخت می‌نماید.
هرچند بهتر است حتی‌الامکان از انجام سفرهای غیرضروری خودداری شود، اما در صورت اجبار به انجام سفر می‌توانید با دریافت بیمه مسافرتی از بابت پوشش هزینه‌های آن آسوده‌خاطر باشید.

بیمه درمان تکمیلی و پوشش هزینه‌های درمان بیماری کرونا
هرچند براساس اعلام وزارت بهداشت تمامی مراحل تشخیص تا درمان ویروس کرونا در مراکز دولتی رایگان است، اما چنانچه بیمه‌گزار بنا به هر دلیلی با وجود این که تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی باشد متحمل هزینه‌ای شود یا مراحل درمان موجب بستری در بیمارستان شود، طبق تعهدات بیمه‌نامه تحت پوشش قرار می‌گیرد. حتی اگر بیمه‌نامه شما واجد پوشش هزینه آزمایشگاهی نیز باشد هزینه تمامی آزمایش‌های انجام شده مطابق شرایط بیمه‌نامه جبران خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR
به بالای صفحه بردن